Szkło to ma mnóstwo charakterystycznych cech. Wyróżniają je żywe kolory, piękne wzory i wysoka jakość wykonania. Oczywiście jest ono cenione nie tylko za walory estetyczne, ale i praktyczne. Bowiem wyroby, które są z niego wytwarzane służą do dekoracji, jak i codziennego użytku. A, teraz przechodzimy do najważniejszego pytania – gdzie się narodziło szkło murano? Nastąpiło to we Włoszech, a szczegóły poznacie już za chwilę.
Jak rozpoznać prawdziwe szkło murano?
Rozpoznanie tego wyjątkowego rodzaju szkła może być dla wielu osób problemem. Niemniej, wystarczy tylko zasięgnąć odrobiny wiedzy, a ocena jego autentyczności będzie dużo łatwiejsza.
Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest wybitna czystość szkła murano, które nie zawiera żadnych zanieczyszczeń. A, to dzięki temu, że tworzą je prawdziwi mistrzowie szklarscy, którzy dbają o najmniejszy szczegół. Ważne jest również to, że szkło murano ma żywe kolory, a wyroby posiadają specjalne oznaczenia, które potwierdzają ich pochodzenie.
Kiedy i gdzie się narodziło szkło murano?
Szkło murano narodziło się we Włoszech, a dokładnie na wyspie Murano, która znajduje się kilkadziesiąt minut od Wenecji. A, miało to miejsce na przełomie XII i XIII wieku. Od samego początku cieszyło się bardzo dużą popularnością.
Z czasem stało się, nawet uznawane za formę sztuki, która po dziś dzień jest niezwykle ceniona. Szkło murano to rodzaj artystycznego szkła, z którego powstają prawdziwe arcydzieła.
Co powstaje z włoskiego kolorowego szkła?
Włoskie szkło murano ma niezwykle szerokie zastosowanie – powstają z niego rozmaite wyroby. To przede wszystkim kieliszki, karafki, szklanki, talerze, cukiernice, figurki, misy, wazony, a nawet biżuteria. Wszystkie z nich prezentują się niezwykle pięknie i uroczo, dlatego są prawdziwą dumą dla swoich właścicieli. Kolorowe szkło murano ze słonecznej Italii to wyjątkowość i doskonałość w najmniejszym szczególe, dlatego ceni się je i uwielbia na całym świecie.