Na czym polega urok ekskluzywnych mebli?

Wyobraź sobie, że widzisz przepięknie wykonane biurko, które jest perełką domowego gabinetu albo masywny stół do jadalni, który zachwyca kunsztownymi detalami. To przyjemna wizja, którą warto zrealizować we własnych przestrzeniach. Czy zastanawia Cię, na czym polega urok ekskluzywnych mebli i dlaczego warto wydać na nie wielokrotnie więcej niż na produkty z popularnych sklepów?

Ekskluzywne meble – co należy rozumieć pod tym pojęciem?

Czy wielotysięczna cena jest wyznacznikiem luksusu, jeśli chodzi o meble? Co decyduje o tym, że wybrany stół, krzesło lub fotel można uznać za produkt ekskluzywny?

  • Niebanalny design. To, co sprawia, że ekskluzywne meble od razu wpadają w oko, to właśnie ich oryginalna i nieszablonowa estetyka. Za projektowanie luksusowych mebli odpowiadają mistrzowie wzornictwa i estetyki użytkowej. W związku z tym są nie tylko funkcjonalne i solidne, ale przede wszystkim zachwycające.
  • Materiał wykonania. Luksusowe meble wykonywane są z materiałów najwyższej jakości. Jeśli drewno, to certyfikowane, doskonałe pod względem parametrów, zachwycająco wybarwione i obrobione. W ekskluzywnych meblach standardem są materiały naturalnego pochodzenia oraz tworzywa o wyjątkowych parametrach.
  • Znana i ceniona marka. Często jest to firma z wielopokoleniowymi tradycjami, która zaopatruje w ekskluzywne meble kolejne pokolenia osób z niebanalnym i wyszukanym gustem.
  • Rzemieślnicze metody produkcji. Ekskluzywne meble nie są produkowane w pełni maszynowo, szybko i niedbale. To przedmioty, którym prawdziwi artyści w swoim rzemiośle poświęcili czas, uwagę i swoje talenty. Wiele spośród tych mebli jest wykonywanych lub wykańczanych ręcznie, a ich produkcja zajmuje sporo czasu. Właśnie temu zawdzięczają swój urok, ale również trwałość.
  • Niepowtarzalność przedmiotu lub jego bardzo ograniczona dostępność. Prawdziwie luksusowe przedmioty wyróżniają się również tym, że są produkowane w niewielkich ilościach lub jedyne w swoim rodzaju. To samo dotyczy mebli.

Wymienione cechy decydują o wyjątkowym charakterze ekskluzywnych mebli. Jeśli cenisz dopracowany wystrój wnętrz, zdecyduj się na ich zakup. Szeroką gamę mebli od najlepszych marek znajdziesz w asortymencie sklepu Luxury Products.

Na czym polega urok ekskluzywnych mebli z naturalnych materiałów?

Jedną z najważniejszych kwestii, które decydują o ekskluzywnym charakterze mebli, jest właśnie materiał wykonania. Naturalne surowce są, z oczywistych względów, cenione bardzo wysoko. Wynika to z kosztu ich pozyskania, ale też z ich właściwości i niepowtarzalnej estetyki. Nie ma dwóch identycznych blatów drewnianych lub kamiennych. Ułożenie słojów drewna lub kolorystyka kamienia są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Ekskluzywne meble z drewna – ponadczasowy wybór do luksusowych wnętrz

Drewniane biurka, stoliki, szafki i regały to kwintesencja ponadczasowej klasy. Wyselekcjonowane drewno o pięknym układzie słojów zachwyca swoim naturalnym urokiem. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na drewniane elementy wystroju we wnętrzach luksusowych.

Drewniana komoda w stylu prowansalskim
Na czym polega urok ekskluzywnych mebli?
Ekskluzywna witryna drewniana
Luksusowy włoski stół z drewnianym blatem

Jakie drewno pasuje do wnętrz luksusowych? Mogą to być zarówno gatunki egzotyczne (, jak i lokalne, ale najwyższej klasy, jak dąb lub jesion. Doskonałym wyborem będą zarówno meble drewniane lakierowane, jak również olejowane, a nawet celowo postarzane. Ostateczny wybór powinien zależeć od wystroju wnętrza.

Luksusowe meble tapicerowane – gwarancja szyku i wygody

Kanapa, narożnik lub fotel mogą zaskoczyć Cię niebanalną formą, ciekawą kolorystyką, ale też swoim ekskluzywnym charakterem. Właśnie tak dopracowane meble to najlepszy wybór do wnętrz luksusowych. W tym wypadku liczy się zarówno ich design, jak i materiał wykonania.

Ekskluzywna kanapa do salonu
Prestiżowa kanapa rozkładana

Jaki materiał tapicerki pasuje do wnętrz ekskluzywnych? Trudno o szlachetniejszy wybór od naturalnej skóry, ale idealnym wyborem będzie również aksamit, satyna, welur i wiele innych rodzajów tkanin. Nie bez powodu wiele osób kocha włoskie albumy na zdjęcia z naturalnej skóry. Równie doskonałą jakość będzie miała włoska skóra obiciowa na fotelu lub kanapie.

Nowoczesne materiały – nowy wymiar luksusu

W ekskluzywnych wnętrzach sprawdzają się nie tylko zachwycające meble drewniane w stylu prowansalskim lub klasycznym. Wiele osób stawia dziś na minimalistyczny i nowoczesny design. Trendy te wcale nie wykluczają sięgania po luksusowe elementy wystroju, a wręcz przeciwnie. Czasami mniej znaczy więcej.

Jeśli rozglądasz się za komodą, meblami do kuchni lub stolikiem to koniecznie weź pod uwagę modele wykonane z nowoczesnych materiałów. Niebanalnym elementem wystroju będzie zarówno szklany regał, jak również mosiężna komoda lub stolik o kryształowym blacie.

Na czym jeszcze polega urok ekskluzywnych mebli?

Czy luksusowe meble są naprawdę warte uwagi i swojej ceny? Ich posiadacze i użytkownicy z pewnością to potwierdzą. Przedmioty te pochodzą z najlepszych światowych manufaktur z tradycjami. Są wykonywane z wyselekcjonowanych materiałów i wykończone z dbałością o każdy detal. Jeśli zależy Ci na tym, aby otaczać się rzeczami pięknymi i unikatowymi to trudno o lepszy wybór.

Luksusowe meble to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują rozwiązań o specjalistycznych funkcjach. Świetnym przykładem może być wielofunkcyjny stół do gier Creazioni Morini.

Zastanawiać się nad tym, dlaczego luksusowe meble to idealny wybór to tak, jakby roztrząsać kwestię, dlaczego kochamy włoskie torebki ze skóry. Odpowiedź jest prosta: za jakość, niebanalną estetykę, wieloletnią tradycję rzemieślniczą i za cały szereg innych zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *