Czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?

Styl prowansalski słynie przede wszystkim z jasnych kolorów, klasycznych mebli i naturalnych materiałów. Dominuje w nim wygoda i elegancja, które zawsze idą w parze z funkcjonalnością. To styl, który coraz częściej pojawia się w luksusowych wnętrzach, gdyż tworzy ponadczasowe, a zarazem niezwykle charakterystyczne aranżacje. A zrodził się w Prowansji, czyli południowo-wschodnim regionie Francji. Jednak, czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?

Na pewno jest czymś nowym, a zarazem intrygującym, co wzbudza duże zainteresowanie. Wnętrza prowansalskie są ciepłe i przytulne, dlatego posiadają tak wielu miłośników. Ich fenomen polega na swobodzie i komforcie oraz naturalności, którą można wprowadzić do każdego pomieszczenia. Styl prowansalski jest przede wszystkim dla osób, którym znudziły się nowoczesne i klasyczne wnętrza.

Styl prowansalski we wnętrzach – co go wyróżnia?

Przede wszystkim to, że jest zupełnie inny, niż na przykład styl skandynawski, czy też glamour. Charakteryzuje się lekkością, jest bardzo subtelny, a co najważniejsze przyjemny dla oczu i duszy. Styl prowansalski w projektowaniu wnętrz jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ przeważa w nim wiele niezwykłych akcentów. To styl, który tworzy zupełnie inne wyobrażenie o luksusowym wnętrzu. Kształtuje jego klimat, charakter, a także atmosferę, która w nim panuje.

Jakie meble w stylu prowansalskim do salonu?

Jedną z ciekawszych propozycji do salonu w stylu prowansalskim jest oczywiście prowansalski kredens na wino, który sprawdzi się w mniejszym, jak i większym wnętrzu. Stanie się nie tylko jego ozdobą, ale i również miejscem do przechowywania wykwintnego alkoholu, który zawsze będzie pod ręką. Kolejnym meblem, którego nie może zabraknąć w salonie jest komoda, nad którą można powiesić lustro, a obok niej postawić prowansalskie krzesło.

Biblioteczka, szafka, szafa rogowa oraz witryna to także doskonała propozycja na urządzenie eleganckiego, a zarazem funkcjonalnego wnętrza prowansalskiego. A najlepszym producentem, który wytwarza tego typu meble jest Interiors Italia. Wszystkie z nich charakteryzują się wysoką jakością, świetnym wykonaniem i są dostępne w bardzo bogatej kolekcji.

Czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?
Czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?
Czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?
Czym w projektowaniu wnętrz jest styl prowansalski?

Styl prowansalski w projektowaniu wnętrz – modne trendy

Prowansalski styl stawia na jasne pastelowe kolory, które są nasycone mocniejszymi akcentami. Uwielbia klasyczne i naturalne dodatki, które się z nim doskonale kontrastują. Świetnie współgra z drewnem, kamieniem, a także białą cegłą. Styl prowansalski w projektowaniu wnętrz to bardzo duże możliwości, które warto odpowiednio wykorzystać.

Prowansalskie meble – piękne i ekskluzywne wyposażenie

Meble w stylu prowansalskim to ogromna różnorodność pod względem kolorystycznym, jak i wykończeniowym. To piękno i elegancja, które są ukryte w każdym, nawet najmniejszym szczególe. To także wysoka trwałość i wytrzymałość, zapewniająca wieloletnią żywotność. Meble te są wyposażeniem, które potrafi wykreować stylowe i funkcjonalne wnętrze, w którym wszyscy domownicy doskonale się odnajdą.

Zamieszczono w: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *