Co kupić dla noworodka na prezent?

Co, prawda małe dzieci mają mniejsze wymagania, niż te starsze, jednak nie oznacza to, że można im wręczyć obojętnie jaki upominek. W przypadku noworodka trzeba się naprawdę bardzo postarać, aby trafić z prezentem. Bowiem musi być on nie tylko kolorowy i oryginalny, ale przede wszystkim bezpieczny. I wcale nie musi mieć ogromnej wartości, gdyż liczy się tutaj gest. Zatem, co kupić dla noworodka na prezent?

Propozycji jest mnóstwo, chociaż nie zawsze ułatwia to wybór. Taki maluszek nie potrzebuje skomplikowanych zabawek, czy też gadżetów, a wręcz przeciwnie są mu potrzebne bardziej przydatne rzeczy. Mowa tutaj przede wszystkim o kocyku, poduszce oraz smoczku. Prezent dla noworodka musi być dobrze przemyślany, aby w pełni odpowiadał jego potrzebom.

Czego noworodek potrzebuje najbardziej?

Zastanawiając się nad tym, co kupić dla noworodka na prezent, warto pomyśleć o artykułach, które przydadzą się na co dzień. Z rzeczy najbardziej oczywistych potrzebuje on nie tylko przytulanki, ale i również zestawu kosmetyków do pielęgnacji, wygodnego łóżeczka, a także przytulnego kocyka.

Maluszka, a w szczególności jego rodziców zadowolą także pieluchy i ubranka, które są jednym z bezpieczniejszych, a zarazem przydatnych prezentów. Oczywiście jest to dość uniwersalny podarunek, niemniej jednak można być pewnym, że nie zostanie odstawiony do kąta.

Co kupić dla noworodka na prezent?

Oczywiście poza wyżej wspomnianymi produktami, noworodka można obdarować wieloma innymi prezentami. A do tych najlepszych należy:

  • poduszka i kocyk z bawełny – umilą sen maluszka oraz uczynią go bardziej komfortowym. Ponadto udekorują i dodadzą uroku nie tylko łóżeczkowi, ale i również całemu pokojowi dziecięcemu
  • kosz Mojżesza – świetnie zastępuje łóżeczko, a co najważniejsze daje maleństwu większe poczucie bezpieczeństwa. Ma niewielką wagę i proporcjonalne rozmiary, dzięki czemu z łatwością można go przenosić
  • figurki dekoracyjne – doskonale urozmaicą pokój noworodka, tworząc w nim bardzo przyjemną atmosferę. Mogą przedstawiać urocze pieski, kotki, sówki oraz koniki.

Co jeszcze nadaje się na prezent dla maluszka?

Powracając do pytania, co kupić dla noworodka na prezent, warto wspomnieć również o maskotkach i pluszakach, etui i zawieszkach na smoczek, a także ramce na zdjęcia, w której można umieścić zdjęcie maluszka. Możliwości jest wiele, jednak w tym przypadku nie należy przesadzić. Bowiem noworodek to tylko kilkutygodniowy maluszek, który nie wymaga kosztownego i bardzo wyszukanego prezentu.

A dla jego rodziców idealne będą włoskie albumy na zdjęcia, które zachowają wszystkie ważne chwile.

A co podarować niemowlakowi?

Nieco starszemu dziecku, czyli niemowlakowi można podarować już różnego rodzaju zabawki, a także bardziej praktyczne rzeczy. Przyda mu się na pewno gryzak, zawieszka do smoczka, grzechotka, mata edukacyjna, otulacz, a także karuzela do łóżeczka.

Wybierając odpowiedni prezent dla noworodka, czy też niemowlaka należy zadbać nie tylko o jego kolor i oryginalność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. I to jest najważniejszy priorytet, którym trzeba się kierować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *